Główna treść strony Aktualności II półrocze 2024

Mistrzostwa Europy w Korfballu

Serdecznie zapraszamy na Mistrzostwa Europy w Korfballu, które odbędą się 5 lipca o godzinie 10:00 w hali sportowej w Jadwisinie, przy ul. Szkolnej 46. W tym wyjątkowym wydarzeniu sportowym wezmą udział najlepsze drużyny z Polski oraz reprezentacje z Niemiec, Holandii, Słowacji i Portugalii. Zawody obejmują uczestników w kategorii wiekowej z rocznika 2009 i młodsi.
 
W dniu 5 lipca rozgrywki sportowe będą prowadzone w 8-osobowych składach drużynowych i odbędą się na sali gimnastycznej, która jest obecnie jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w gminie, dzięki częściowemu dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki.
6 lipca nastąpi zmiana formuły - zawodnicy zagrają w drużynach 4-osobowych na boisku zewnętrznym. Tego samego dnia o godzinie 17:00, odbędzie się również uroczyste uhonorowanie zwycięzców na hali sportowej, co jednocześnie zakończy oficjalną część wydarzenia.
W drużynie reprezentującą Polskę w nadchodzących mistrzostwach, znajdzie się 2 zawodników z KS Sokół Serock - Jan i Antoni Macuk. W naszym lokalnym klubie sportowym mamy drużynę, która osiąga wysokie wyniki w Korfballu i to właśnie przez wzgląd na wysoki poziom sportowy zawodników oraz profesjonalizm sztabu szkoleniowego klubu te Mistrzostwa Europy odbędą się właśnie
w naszej gminie.
Organizatorem mistrzostw jest Polski Związek Korfballu.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Serock – Artur Borkowski.
  • 5-6.07.2024

wstecz

Powrót do topu strony