Główna treść strony Sekcje rekreacyjne

Rekreacja to wszelkiego rodzaju aktywność ruchowa mająca na celu zaspokojenie podstawowych potrzeb ruchowych organizmu, relaks i odpoczynek. Innymi słowy każdą formę ruchu która podejmujemy w wolnym czasie możemy nazwać rekreacją. Jej celem jest podniesienie ciśnienia krwi, podwyższenie tętna i aktywacja mięśni. Dzięki temu nasz organizm pobudza się do działania co w rezultacie powoduje wzrost jego wydajności.

Wybór formy aktywności fizycznej jest uzależniony od bardzo wielu czynników. Rekreacja ruchowa znajdzie na pewno szersze grono odbiorców. Każdy z nas może być aktywny fizycznie. Niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy zasobności portfela można uprawiać rekreację ruchową. Jest ona niezbędna dla naszego organizmu. Osobom które nie wiedzą od czego zacząć polecam konsultacje ze specjalistą, który pomoże w „rozruszaniu” naszego ciała. Podpowie co jest dobre na początek i sprawdzi strefy które wymagają szczególnej uwagi na starcie. Nie przesadzajcie z aktywnością gdy dopiero co wstaliście z fotela. Spokojne wdrożenie i sumienność to klucz do sukcesu. Pośpiech nie będzie tu dobrym doradcą. Nikt was przecież nie goni. Ważne żebyście zaczęli, a jeszcze ważniejsze żebyście nie kończyli.

Dlaczego warto wybrać rekreację? Dlatego że jest ona nastawiana na podtrzymywanie naszej naturalnej sprawności fizycznej. Dzięki niej możemy cieszyć się lepszym samopoczuciem oraz zdrowiem. Wydzielane podczas wysiłku endorfiny poprawiają humor. Szybciej krążąca krew po organizmie dotleni wasze mięśnie i mózg. Wpłynie to pozytywnie na samopoczucie oraz zmniejszy dolegliwości spowodowane pracą biurową. Poprawi pamięć i koncentracje, a spokojna, równomierna praca serca dobrze zrobi jego sprawności i uchroni was przed wieloma chorobami XXI w. Korzystajcie z tych możliwości jak najczęściej. Sport pozostawcie tym którzy mają do niego predyspozycje zarówno fizyczne jaki i psychiczne. Nie ma sensu na co dzień tak mocno obciążać swojego organizmu. Pamiętajcie że sport wyczynowy to praca taka sama jak każda inna. Potrzeba do nie odpowiednich uwarunkowań. Przy codziennej pracy osiem godzin i życiu rodzinnym staje się to bardzo trudną ścieżką. Droga rekreacji pozwoli wam na rozładowanie codziennych emocji, stresu, poprawę samopoczucia oraz integracje z najbliższymi. Dlatego nie zwlekajcie. Idźcie na spacer, na trening albo do klubu fitness. Zabierzcie rodzinę, znajomych bo nic tak nie buduje relacji jak wspólna aktywność fizyczna.

Po lewej stornie znajdziecie Państwo naszą propozycję zajęć. Zapraszamy.