Główna treść strony Aktualności II półrocze 2023

Uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Jadwisinie.

 

W piątek 17 listopada odbyło się otwarcie nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie. Dzięki powstałemu obiektowi społeczność szkolna zyskała możliwość uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego oraz licznych, pozalekcyjnych zajęciach sportowych w nowoczesnych i komfortowych warunkach.

 

Jako pierwszy przemówił Pan Marek Bąbolski – Prezes Serockich Inwestycji Samorządowych Sp. z o.o., który przywitał imiennie zgromadzonych gości. Swoją obecnością zaszczycili m.in.: przewodniczący oraz radni Miasta i Gminy Serock, Pani Skarbnik, Pan Marcin Kowalski – Prezes Zarządu firmy Eko-Invest Sp. z  o.o. z siedzibą w Kielcach, która była głównym wykonawcą inwestycji, Pan Mariusz Więckowicz – Kierownik Budowy, Pan Jacek Jaśkiewicz – Kierownik Robót, Pani Marta Romatowska-Kania – Inspektor nadzoru budowlanego wraz z zespołem, Pan Józef Zając – wieloletni zastępca burmistrza Miasta i Gminy Serock, członkowie Rady Nadzorczej SIS Sp. z o.o., zarząd Klubu Sportowego Sokół Serock. W dalszej części głos zabrała Pani Dyrektor Szkoły w Jadwisinie – Małgorzata Leszczyńska, która przywitała dyrektorów pobliskich szkół i przedszkoli, byłych pracowników, obecnych nauczycieli oraz uczniów SP Jadwisin.

 

Prezes spółki, która była inwestorem zadania, podkreślił wysoki standard nowoczesnego obiektu, w dużej mierze energetycznie samowystarczalnego. Sala gimnastyczna została wybudowana wraz z zapleczem sanitarno – technicznym, szatniami oraz pomieszczeniami dla trenerów i magazynkiem. Dodatkowo utworzono nowy pokój nauczycielski oraz w pełni wyposażone sale lekcyjne.

 

Z kolei Pan Artur Borkowski – Burmistrz Miasta i Gminy Serock wymienił podmioty finansujące obiekt. Inwestycja otrzymała wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Sportowa Polska w wysokości 1.712.900 złotych. Jednocześnie podziękował wszystkim za obecność w tak wyjątkowym dniu oraz za wkład tym, którzy pracowali na rzecz tego zadania.

 

„Te 16 miesięcy na realizację obiektu tak ogromnego to jest dla mnie dowód sprawności, jakości i efektywności poczynań. Cieszymy się z tego. Gratuluję firmie i chcę, żebyście państwo czuli to, że próbujemy tutaj bazować na szeroko pojętej współpracy różnych środowisk, żywiąc głębokie przekonanie, że tylko dzięki temu wiele takich ambitnych, trudnych rzeczy udaje się realizować i mamy tego liczne dowody. I naprawdę wszystkim chciałem za to podziękować” – przemówił Burmistrz.

 

„Chcę dodać, że na te obiekty, które powstały, czy na boisko, które jest tutaj w pobliżu, z którego m.in. korzysta klub, szkoła i wszyscy chętni, też tutaj zapraszamy do współpracy. Chcę zaznaczyć, że otrzymaliśmy bardzo pokaźne pieniądze z polskiego ładu, a więc bez tych pieniędzy nie byłoby możliwe wykonanie tych wszystkich przedsięwzięć. Chcę, żebyście państwo wiedzieli, że nic nie może powstać, jeśli nie zostanie zainicjowane i nie będzie wspaniałych ludzi, którzy to zrealizują, więc pozwólcie, że podsumowując i przekazując ten obiekt w najwłaściwsze ręce do pani Dyrektor i całego środowiska szkolnego zrobię to z życzeniami, żeby służył jak najlepiej. Jestem głęboko przekonany, że tak będzie. Gratuluję państwu również, bo myślę, że najwięksi optymiści nie mogli się spodziewać, że to się zadzieje tak szybko. Niemniej pozwolę sobie podziękować też rodzicom i całemu środowisku za tą cierpliwość, bo uruchomiliśmy ten rok w trudnych warunkach” – dodał na zakończenie Pan Artur Borkowski.

 

Głos zabrali również Przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku – Pan Mariusz Rosiński, wieloletni burmistrz i uprzedni nauczyciel oraz dyrektor szkoły w Jadwisinie – Pan Józef Zając, Prezes firmy Eko-Invest Sp. z o.o., który wypowiedział wiele ciepłych słów pod adresem organizatorów i wszystkich zaangażowanych w ten projekt przekazując jak najlepsze życzenia korzystania z obiektu oraz składając na ręce Pani Dyrektor sportowy prezent w postaci kart podarunkowych na zakup niezbędnego sprzętu.

 

W dalszej części uroczystości ksiądz proboszcz Andrzej Marchlewski poświęcił obiekt, prosząc o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo. Wówczas przyszła kolej na przecięcie wstęgi – jako symbolicznego aktu oddania do użytku nowej sali gimnastycznej.

 

Po części formalnej odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Jadwisinie. Program pełen emocji, ruchu tanecznego, humoru, śpiewu pokazał czym dla tutejszych dzieci oraz  młodzieży jest sport.

 

Po atrakcji zaproszono wszystkich zgromadzonych na tort, któremu przewodziło hasło „Otwieramy nowy rozdział”.

Na zakończenie zebrani obejrzeli mecz koszykówki uczniów z reprezentantami Miasta i Gminy Serock. Ta inicjatywa pokazała, że sport potrafi łączyć a wspólnota i współpraca są cennymi elementami każdego zadania.

 

  • SPJADWISIN-20231117110628
  • SPJADWISIN-20231117112141
  • SPJADWISIN-20231117113017
  • SPJADWISIN-20231117114014
  • SPJADWISIN-20231117121045
  • SPJADWISIN-20231117124712
  • SPJADWISIN-20231117124737
  • SPJADWISIN-20231117130231

wstecz

Powrót do topu strony