Główna treść strony Aktualności 2021 II półrocze

LOTTO Poland Bike Marathon 2021

W niedzielę 15 sierpnia 2021 roku w Serocku odbył się kolejny kolarski cykl Lotto Poland Bike Marathon, którego organizatorem jest medalista Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym – Grzegorz Wajs. Impreza została zorganizowana pod honorowym patronatem Burmistrza Serocka przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Serock oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Peleton amatorów na rowerach górskich ponownie zawitał do jednego z najstarszych miast na Mazowszu, które zdaniem organizatora jest „terenem wymarzonym do jazdy na rowerach górskich”. Jedne z punktów trasy to Rezerwat Zegrze, Wąwóz Szaniawskiego czy serocki Rynek,  którego zdobycie wymagało od ponad 500 uczestników dużego wysiłku i zaangażowania w postaci bardzo stromego podjazdu.           

Pełna rywalizacja została rozegrana na dystansach: MAX (ok. 50 km), MINI (ok. 30 km) i FAN (10 km). Swoje wyścigi Mini Cross miały też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

Na dystansie MAX (47 km) wygrał Kamil Karwat (Ready2win?), wyprzedzając Artura Mioduszewskiego i Łukasza Woźnicę (obaj z Damovo Bike Team). Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Ebert (NewAge Fitness SklepRowerowy.pl), przed Magdaleną Kosko (MCP Bike Team) i Krystyną Żyżyńską-Galeńską (Damovo Bike Team).

Trasę MINI (29 km) najszybciej pokonał Adrian Kuczyński (KK Catena Wyszków), przed Tomaszem Siewierskim (Vortune Equity Bike Team) i Arturem Sienkiewiczem (Wieliszew Heron Team). W gronie kobiet triumfowała Julita Tomaszewska (Timbud Team), przed Katarzyną Skurą (Kolarsgo Team) i Zuzanną Posadzy (UKS Kolarz Nadarzyn).

Trasa FAN obejmowała uczniów szkół podstawowych. Tutaj najlepszy okazał się Franciszek Zduniak a zaraz po nim Michał Błaszczyk  (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Michał Jedynak (LKK LUKS Sławno).  W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Dzięcioł (UKK Huragan Wołomin), przed Kornelią Obrazińską (KS Sokół Serock) oraz Patrycją Tabor (Warszawski Klub Kolarski).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM najlepszy był Damovo Bike Team, przed Retro Stork Team i Mybike.pl, natomiast punktację MINI TEAM wygrał Vortune Equity Bike Team, przed KK Catena Wyszków i Timbud Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed KS Sokół Serock i UKK Huragan Wołomin, a w punktacji rodzinnej wygrali Jedynakowie, przed Wróblewskimi i Zduniakami.

Pełna klasyfikacja, w tym i tych najmłodszych znajduje się na stronie bikermania.pl: WYNIKI

To był dzień pełen kolarskich wrażeń w Serocku, które powrócą 22 sierpnia – tym razem jednak w Ossowie (pow. Wołomiński). Peleton do Powiatu Legionowskiego pojawi się w połowie września 2021 r. Poniżej kilka zdjęć z wyścigu. Więcej na Facebooku Poland Bike Marathon.

 

LOTTO Poland Bike Marathon 2021 - galeria

  • 4
  • 9
  • 1
  • 10
  • 3
  • 2
  • 5

wstecz

Powrót do topu strony