Główna treść strony Aktualności 2021 I półrocze

Za nami pierwszy rok działalności spółki

Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z Prezesem Spółki Serockie Inwestycji Samorządowych - Markiem Bąbolskim.

* Mamy za sobą rok działania nowo powołanej spółki - Serockie Inwestycje Samorządowe, która rozszerzyła swój obszar działania w porównaniu do poprzedniej struktury, którą pełnił Ośrodek Sportu i Rekreacji (OSiR).
Jak Pan ocenia pierwszy rok działalności Spółki?

Witam serdecznie. Rzeczywiście za nami pierwszy pełny rok działania Spółki, który z dzisiejszej perspektywy był okresem pełnym zmian, rotacji ale i uczenia się siebie nawzajem. Nowi ludzie, zmiana modelu zarządzania, sukcesywne zwiększanie zakresu działania. Dużo się działo i myślę, że wszyscy nabywaliśmy nowe doświadczenia. Mam jednak wrażenie, że udało nam się zbudować sprawny, zaangażowany zespół oraz wyzwolić w ludziach nową energię do działania. Spółka zrealizowała zamierzone cele na rok 2020 poza jedną kwestią. Niestety nie udało się nam rozpocząć procedury przetargowej na wykonanie dokumentacji projektowej dot. budowy hali sportowej w Serocku. Będziemy nad tym pracować w roku obecnym.


* Jakie działania w kompetencji Spółki sprawiły Panu największą satysfakcję, z czego jest Pan najbardziej dumny?

Najbardziej dumny jestem ze zbudowania zespołu ludzi, którzy mogą stanowić trzon pewnej drużyny, która chce coś osiągnąć. Rok 2020 był rokiem trudnym ze względu na panującą pandemię. Praktycznie udało się zrealizować tylko  połowę imprez sportowych, które planowaliśmy.  Dobrze, że kilka, mimo iż w nieco okrojonej wersji, się odbyło. Bardzo fajnym pomysłem, który na pewno będziemy chcieli powtórzyć w tym roku były Półkolonie na sportowo na bazie Ośrodka Wypoczynku Letniego (OWL) w Jadwisinie.  Była to frajda dla dzieci, a samo przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem oraz powodzeniem. Właśnie ta inicjatywa sprawiła mi najwięcej przyjemności. Sam jestem ojcem 13-letniej dziewczynki, która wyczynowo uprawia sport i wiem na ile ważny jest w życiu ruch oraz spotkania z rówieśnikami dla takich dzieci.* Co w tym roku było najtrudniejsze? Nowa spółka musiała się zmierzyć z bardzo ciężkim czasem:  Covid-19, zamknięcie szkół, ograniczony zasób ludzki i wiele innych. Czy wszystko działało tak jak Pan zakładał?

Zawsze najtrudniejsze są początki. Spółka powołana została do życia we wrześniu 2019 roku. Praktycznie zaczęła funkcjonować z początkiem 2020 roku. Pamiętam, jak w Święta Bożego Narodzenia i Sylwestra siedziałem i przygotowywałem Regulaminy Organizacyjne oraz układałem model zarządzania dla zupełnie nowej instytucji. Zastanawiałem się, jak to będzie funkcjonować i czy będzie to miało swoje realne odzwierciedlenie w codziennym życiu. Pamiętam, jak byłem na spotkaniu wigilijnym w Ośrodku Sportu i Rekreacji i patrzyłem ludziom w oczy. Widziałem w nich strach. W końcu kilka dni wcześniej oznajmiliśmy im, że zlikwidujemy ich zakład pracy i przejdą wkrótce do całkiem nowej jednostki. To chyba było dla mnie rzeczą najtrudniejszą: zbudować zaufanie, autorytet i wejść w całkiem dla mnie nowe otoczenie ludzkie. A czy mi się udało? Nie mnie to oceniać, ale dziś, każdy kto z tamtego składu chciał ze mną pracować, pracuje nadal.* Jakie plany ma ,,Spółka" na następny rok?

Tu pewnie by można sporo pisać. Postaram się jednak skupić na głównych celach:

Po pierwsze, zmiana systemu zarządzania szkołami spowodowała, że możemy więcej środków finansowych przeznaczyć na niezbędne, drobne i bieżące remonty. Będziemy chcieli pracować nad poprawą jakości infrastruktury oświatowej i systematycznie podnosić jej jakość.

Po drugie, chciałbym się skupić na tym, aby sekcje oraz imprezy organizowane przez SIS były dobre pod względem jakości a nie ilości. Zależy mi na dobrej i sprawnej organizacji oraz na rozwiązaniach, które wpłyną na podniesienie ich poziomu. Nawet gdyby miało się to odbyć kosztem faktycznej liczby zrealizowanych wydarzeń sportowych.

Po trzecie: inwestycje. Ten rok będzie pierwszym, w którym zaczniemy materializować działania przygotowywane w roku 2020. Dotychczas nie były one widoczne na zewnątrz, bo przygotowania do inwestycji są mozolne ale mało efektowne.  W dniu 08.01.2021r. podpisaliśmy umowę na remont lokalu w Zegrzu z przeznaczaniem na filię Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. W przyszłym tygodniu wykonawca wchodzi na plac budowy, by rozpocząć działania. Z końcem stycznia kończymy projekt budowy boiska sportowego w Jadwisinie. Na przełomie maja i czerwca chcielibyśmy i tam rozpocząć prace budowlane. Dziś, w zasadzie, mogę też potwierdzić, że spółka będzie realizowała rozbudowę Szkoły Podstawowej w Jadwisinie. Inwestycja planowana jest na lata 2021–2023. Do końca I kwartału bieżącego roku, ogłosimy przetarg na projekt Hali Sportowej w Serocku na terenie należącym do gminy przy ul. Warszawskiej i ul. Czeskiej.

Oprócz tego, oczywiście jest szereg działań bieżących, w które jest zaangażowany cały zespół.

Przygotowujemy również nową imprezę biegową. Chcemy powtórzyć organizację Triathlonu. Włączyliśmy sekcję boksu w struktury SIS. Mam tylko nadzieję, że sytuacja pandemiczna pozwoli nam zagospodarować Państwa wolny czas w jak najlepszy możliwy sposób.Zapraszam do śledzenia naszej strony www.sis.serock.pl oraz FB.

 

* Bardzo dziękuję i życzę sukcesów w realizacji tych planów.

 

wstecz

Powrót do topu strony