Główna treść strony Aktualności 2020

Za nami wycieczka do Bałtowa

10.08.2020r. (poniedziałek) 37 osobowa grupa skorzystała z  oferty Serockich Inwestycji Samorządowych. Wycieczka do Bałtowa była super, wszyscy wrócili zadowoleni.

Bałtów

Bałtowski Kompleks Turystyczny od 2004 roku jest najpopularniejszą atrakcją w woj. świętokrzyskim i  jedną z najlepszych w Polsce. To idealne miejsce zarówno na jednodniowy pobyt, jak i rodzinny weekendowy wypad. Trochę daleko bo sam dojazd trwał 3 godziny, jednak dzieci szybko się integrują więc podróż wcale się nie dłużyła.

Na miejscu czekała na nas świetna Pani przewodnik, która mimo wakacji umiała przekazać w ciekawy sposób wiedzę na temat życia dinozaurów.

JuraPark to główna atrakcja Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Wizyta tu, to poza zabawą także wyjątkowy czas na rozwijanie  umiejętności, dzieciaki świetnie i trafnie odpowiadały na zadawane pytania. Ścieżka edukacyjna w JuraParku stworzona została w taki sposób, że przemierzając kolejne okresy geologiczne mogliśmy poznać (przypomnieć sobie) po kolei mieszkańców naszej planety i ich tajemnice. Spotkanie z dinozaurami w ich naturalnych rozmiarach, to fantastyczny pomysł na realne przybliżenie czegoś tak odległego. Zobaczyliśmy tu nie tylko modele, które zostały odwzorowane z najmniejszymi szczegółami, ale także prawdziwe tropy dinozaurów, które przetrwały miliony lat. Zgodnie z reżimem sanitarnym mogliśmy skorzystać również z atrakcji w pomieszczeniach, w muzeum mogliśmy podziwiać skamieniałościami i modele wymarłych organizmów, ale także z precyzyjnie wykonanymi dioramami przedstawiającymi środowisko życia poszczególnych grup organizmów. Wystawa przygotowana została z ogromną dbałością o szczegóły, w zgodzie z odkryciami paleontologii i współpracy z najlepszymi paleoartystami. Skamieniałości dinozaurów, przywiezione zostały do muzeum nie tylko z Polski, ale również z Libanu, Maroka czy dalekiego Madagaskaru. Wśród prezentowanych okazów, które stanowią własność Bałtowskiego Parku Jurajskiego, znaleźć można między innymi: kości, zęby, kręgi i tropy najciekawszych dinozaurów kredowych, szczątki morskich gadów, zęby rekinów, paleozoiczne trylobity, mezozoiczne głowonogi, koralowce oraz minerały z różnych stron świata. Jednym z ciekawszych eksponatów jest mierzący blisko 50 metrów sejsmozaur, roślinożerca jurajski. 

W Bałtowskim Kompleksie Turystycznym mogliśmy z bliska zobaczyć nie tylko dinozaury, ale także… zwierzęta z różnych zakątków świata! W Bałtowskim Zwierzyńcu każdy nie tylko zachwycał się bliskością różnorodnych zwierzaków, ale także poznał ich życie codzienne. Bałtowski Zwierzyniec składa się z dwóch części- w Dolnym Zwierzyńcu, który zwiedzamy spacerując poznać takie gatunki jak lemury, surykatki, papugi, pawie, kurki, łabędzie czy kucyki i osiołki. Górny Zwierzyniec, czyli safari, poznaliśmy z pokładu amerykańskiego schoolbusa. Przejeżdżamy poznaliśmy kolejnych mieszkańców poszczególnych sektorów. Na wyciągnięcie ręki spotkaliśmy strusie, emu, wielbłądy,daniele oraz żubry. 

Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy to Sabatówka.  Czarownica Maurenia przeprowadziła Nas przez tunel odwagi, pokazała magiczne eliksiry czy opowiedziała o słowiańskich przodkach. Tutaj nic nie jest takie, jakby się mogło wydawać. Tutaj rządzi magia i czary! Dzieciaki przeszły przez tunel odwagi oraz wzięły udział w drużynowych konkurencjach. Obejrzeliśmy również teatrzyk kukiełkowy pt. “Księżniczka i smok”.

Gwoździem programu był Park Rozrywki

Czekał na nas statek piracki, karuzele, ale także euro-bungy czy  dmuchańce. Tutaj każdy znalazł coś dla siebie. Miłośnicy spokojnego odpoczynku mogli przejechać się kolejką czy poskakać na trampolinach, a Ci którzy lubią odrobinę więcej adrenaliny wybierali statek piracki.  

FOTOLERACJA na FB

Mamy już  pomysł na wycieczkę w przyszłym roku. Prosimy zaglądac na naszą stronę internetową oraz FB.

 

  • zdjęcie z Bałtowa

wstecz

baner toplayer
BANER BIEG