Główna treść strony Aktualności 2019

Pierwszy Spływ Kajakowy Za Nami

W dniu 9.06.2019 ( niedziela) odbył się pierwszy spływ kajakowy na trasie Błędowo-Modlin organizowany przez OSiR Serock we współpracy z firmą " Kajakiem po Narwi". 

O godzinie około 8 rano na parkingu przy obiektach sportowych OSiR zebrała się 40-osobowa grupa osób, która była chętna spłynąć kajakami rzeką Wkra i Narew. Pogoda zapowiadała się znakomita, czyli klasyczna "lampa" bez cienia chmurki.  Po przybyciu do miejsca startowego, czyli miejscowej wypożyczalni kajaków firmy "AGAT" oraz krótkim przeszkoleniu grupy o zasadach bezpieczeństwa i poinstruowaniu jak zabezpieczyć się przed promieniami słonecznymi uczestnicy zajmowali miejsca w kajakach przy asyście właścicieli kajaków, ratowników i fotografa. Rzeka Wkra w czerwcu zaoferowała nam soczystą zieleń reprezentowaną przez lokalne drzewa, zagajniki, laski oraz pola. W powietrzu o poranku unosił się trel ptaków a w przezroczystej wodzie leniwie sunęły ryby.  W takiej scenerii przepłynęliśmy pierwsze 9 kilometrów do miejscowości Pomiechówek, w której nastąpił postój na regenerację w postaci pysznego domowego ciasta i pokrzepiających słodkich napojów.

Po pół godzinnym popasie wystartowaliśmy w drugą część spływu. Minęliśmy przybrzeżne  atrakcje Pomiechówka i meandrując razem z rzeką dopłynęliśmy do ujścia Wkry i przywitała nas rzeka Narew, która pokazała swoje inne oblicze prezentując całą swoją szerokość na wysokości Nowego Dworu Mazowieckiego. W ten sposób dopłynęliśmy spokojnym tempie do bazy kajakowej w Modlinie, gdzie czekały na nas rarytasy z grilla oraz możliwe napoje do nabycia  na terenie wypożyczalni „Kajaki Dylewski”. Najedzeni, lekko strudzeni, ale zadowoleni ustawiliśmy się do wspólnej fotografii i zaraz potem zabrani przez sympatycznego kierowcę naszego busa, dojechaliśmy z powrotem na 15.10 do Serocka. Przy wtórze podziękowań, miłych słów i zapytań od uczestników, kiedy następny spływ rozstaliśmy się z poczuciem udanego spływu.

 

Już 21 lipca zapraszamy na kolejną wyprawę kajakową.

 

Zapisy wkrótce!

 

Relacja ze spływu: Rafał Segiet

Zdjęcia: Kamila Ułanek

  • Uczestnicy spływu kajakowego 2019
  • Uczestnicy spływu kajakowego 2019

wstecz

baner toplayer
BANER BIEG