Główna treść strony Aktualności 2019

Zimowy Poland Bike Marathon w Kobyłce-relacja

Zimowy Poland Bike Marathon w Kobyłce

 

Kolarska zima z Poland Bike znów z rekordem frekwencji! Ponad 370 amatorów jazdy na rowerach górskich wystartowało w podwarszawskiej Kobyłce w drugim etapie cyklu Zimowy Poland Bike Marathon 2019, organizowanym przez Grzegorza Wajsa. To był największy do tej pory tegoroczny maraton MTB w Polsce! Bazą imprezy w Kobyłce był Zespół Szkół Publicznych nr 2, przy ul. Orzeszkowej. Tuż obok znajdowały się start i meta wyścigów, rozegranych na trzech dystansach.

 

- To taki sentymentalny powrót - mówi Grzegorz Wajs, organizator Poland Bike Marathon. - Właśnie w Kobyłce w 2009 roku odbyły się pierwsze zawody pod nazwą Poland Bike. Tu wszystko się zaczęło. Tym razem Kobyłka jest areną Zimowego Poland Bike Marathon, ważnego testu formy przed inauguracją naszego głównego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon, który wystartuje już 31 marca w Legionowie.

 

Na trasie MAX (31 km) zwyciężył Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), który wyprzedził Marka Strama (Stram Bike Fitting-Serwis) i Jerzego Zakrzewskiego (IM Logistic Rafbike Cycling Team). Wśród kobiet całe podium należało do IM Logistic Rafbike Cycling Team. Wygrała Izabela Kamińska, przed Anną Sajnóg i Martą Bazańską.

 

Dystans MINI (16 km) najszybciej pokonał Robert Sawa (Inżynieria Rowerowa), finiszując przed Michałem Bojarczakiem (AGR Podlasie) i Patrykiem Białkiem (Kamyk Radzymin MTB Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Justyna Tarnowska (Go Sport Team), wyprzedzając Julitę Tomaszewską (Timbud Team) i Katarzynę Skurę (Jakoobcycles BKK Team).

 

Najmłodsi w Kobyłce ścigali się na trasie FAN (6 km). Wśród chłopców zwyciężył Szymon Lachowicz (Warszawski Klub Kolarski), przed Michałem Grucą i Konradem Górczyńskim (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team). W gronie dziewcząt wygrała Kamila Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Natalią Wielgo (RKS Family Active) i Weroniką Skrzyńską (SK Logo Service Stryków).

 

W rywalizacji drużynowej w Kobyłce triumfował IM Logistic Rafbike Cycling Team, przed KK Catena Wyszków i Wieliszew Heron Team, a klasyfikację rodzinną wygrali Przybylscy, przed Dorszami i Galeńskimi.

 

Zimowy Poland Bike Marathon w Kobyłce został zorganizowany pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Kobyłka oraz przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Kobyłka i siecią sklepów SklepRowerowy.pl. Teraz czas na finał zimowej serii Poland Bike. Trzeci i zarazem ostatni etap odbędzie się 17 marca w podwarszawskich Markach. A dwa tygodnie później 31 marca w Legionowie - inauguracja LOTTO Poland Bike Marathon 2019. Zapraszamy!

 

Więcej na www.zimowy.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

 

Zapraszmy wszystkich na Poland Bike Marathon który odbędzie się już 28 kwietnia w Serocku !!!

 

wstecz