Główna treść strony Aktualności 2018

Akademia Piłkarska Sokoła Serock zagrała w XI Międzynarodowym Turnieju Małego Powstańca w Warszawie

Akademia Piłkarska Sokoła Serock zagrała w XI Międzynarodowym Turnieju Małego Powstańca w Warszawie

Kolejny raz Akademia Piłkarska Sokoła Serock znalazła uznanie w oczach organizatorów i chłopcy z rocznika 2007 zostali zaproszeni do udziału w renomowanym turnieju piłkarskim w międzynarodowej obsadzie.

Turniej Pamięci Małego Powstańca został rozegrany po raz jedenasty na obiektach Polonii Warszawa, jak co roku graliśmy trzy dni z rzędu w doborowej obsadzie drużyn krajowych i zagranicznych z Anglii, Niemiec i Ukrainy. Turniej jest organizowany dla upamiętnienia tragicznych wydarzeń Powstania Warszawskiego z roku 1944, szczególnie dzieci  którym nie była dana beztroska zabawa i gra w piłkę nożną tylko walka z niemieckim okupantem. Patriotyczny wymiar imprezy czyni ją tym bardziej wartościową w wychowaniu młodych pokoleń naszej Rzeczypospolitej i ma niesamowite znaczenie dla przyszłości pokojowej Europy gdzie walka odbywa się tylko w formie rywalizacji sportowej w duchu fair play. Mecze piłkarskie były przeplatane zwiedzaniem Warszawy, przejściem pod pomnik Małego Powstańca ze złożeniem wieńca w czasie godziny "W", czy specjalnie zorganizowanym piknikiem powstańczym. 

Postawy patriotyczne w KS Sokół odgrywają bardzo ważną rolę, czego wyraz daje chociażby udział pocztu sztandarowego w lokalnych uroczystościach o charakterze patriotycznym tym bardziej chętnie zawodnicy i trenerzy biorą udział w takich wydarzeniach.

 

W turnieju wystartowało 10 drużyn podzielonych na dwie grupy rozgrywkowe, Sokół grał w grupie B kolejno rozgrywając mecze:

AM Cracovia Kraków-AP Sokół Serock 14:0

 

AP Sokół Serock-Doncaster Hawks SC 9:1

Bramki: Grochowski-4, Bujanowicz-2, Winnicki, Dudkowski R., Rydzewski S.

 

Sandecja Nowy Sącz-AP Sokół Serock 5:2

Bramki: Grochowski, Winnicki

Karpaty Lwów-AP Sokół Serock 27:0

W grupie Sokół zajął IV miejsce co dało możliwość gry o miejsce VII w całym turnieju.

AP Sokół Serock-303 PS Club Northampton 4:2

Bramki: Bujanowicz-3, Winnicki-1

Zwycięstwo w tym meczu uplasowało KS Sokół Serock na miejscu VII.

 

Cały turniej wygrała zdecydowanie najlepsza drużyna tego turnieju Karpaty Lwów pokonując wysoko w finale Polonię Warszawa.

 

Skład drużyny: Broniszewski, Winnicki, Petrosyan, Kurcz K., Bujanowicz, Gajewski, Grochowski, Rydzewski S., Dudkowski R., Merda, Leszczyński J., Rybicki

Trenerzy Mariusz Rosiński i Michał Durzyński

Więcej informacji o turnieju pod linkiem http://www.mlodysportowiec.org/

 

wstecz

Powrót do topu strony