Główna treść strony 2013

Spływ kajakowy w ramach akcji Lato w Mieście 2013

30.06.2013r.

Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje spływ kajakowy rzeką Wkrą na trasie Sochocin-Joniec (ok. 17 km).

 

 

 

Spływ Kajakowy 15.07 (niedziela) PUŁTUSK - SEROCK

W niedzielę 15.07.2012 r. blisko 80 osobowa grupa miłośników aktywnego wypoczynku wybrała się na spływ kajakowy wodami Zalewu Zegrzyńskiego i Narwi. Wyprawa ta została realizowana w ramach programu "Aktywnie nad Zalewem Zegrzyńskim" współfinansowanego ze środków PROW na lata 2007-2013. Tegoroczna trasa wiodła z Pułtuska do Serocka. Wodny szlak liczył sobie około 26 kilometrów, jednak to w żaden sposób nie zniechęciło uczestników. Początkowa liczba planowanych kajakarzy była dużo mniejsza, jednak wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców gminy zwiększyliśmy liczbę miejsc tak, by każdy chętny mógł wziąć udział w spływie.

O godzinie 8 rano autokar oraz bus zawiózł grupę na miejsce startu. Około godziny 9.30, po przedstawieniu zasad bezpieczeństwa i sprawdzeniu sprzętu wodnego, rozległa grupa wypłynęła z przystani w centrum Pułtuska. Wszyscy uczestnicy przestrzegali zasad, dlatego też nie było żadnych sytuacji zagrożenia. Nad bezpieczeństwem czuwało 5 ratowników WOPR, ratownik medyczny oraz łódź motorowa. Motorówka wraz ze sternikiem i ratownikiem mieli na oku cały peleton kajakarzy, w kilka chwil pojawiali się to na początku, to na końcu grupy. Takie udogodnienie uzyskaliśmy dzięki pomocy Legionowskiego WOPR, w stronę którego kierujemy słowa podziękowania. W środku trasy, w miejscowości Gzowo odbył się postój, aby odpocząć i uzupełnić wypalone węglowodany. Uczestnicy otrzymali soczki i energetyczne batony. Około godziny 15.00 grupa dopłynęła na plażę miejską w Serocku, gdzie czekał gorący poczęstunek. Spory wysiłek, jaki uczestnicy włożyli w przepłynięcie całej trasy, został wynagrodzony ogniskiem i gorącą kiełbaską.

Pogoda dopisała znakomicie, jak również liczba uczestników - spływ zakończył się pełnym sukcesem.

Dziękujemy za udział przede wszystkim tym najmniejszym, którzy byli bardzo dzielni. Najmłodsza uczestniczka - Jagoda miała zaledwie 4 latka!

 

Spływ Kajakowy 19.08 (niedziela)Bolęcin - Borkowo

19.08.2012r. uczestnicy naszego sływu moga  być podwójnie zadowoleni trafili na przepiękną słoneczną pogodę a nowa trasa okazała się strzałem w dziesiątkę.

50 osobowa grupa autokarem dojechała do Bolęcina. Tam odbyło się wodowanie. W połowie trasy był czas na zregenerowanie sił w Jońcu gdzie był przygotowany ciepły poczęstunek. Zakończenie odbyło się w Borkowie.

Powrót do topu strony
baner toplayer
bn