Główna treść strony Aktualności II półprocze 2022

Wymiana Miast Partnerskich

Od 2004 roku Serock utrzymuje współpracę z dolnośląskim miastem Dzierżoniów.

Do tej pory dzieci i młodzież z Serocka wyjeżdżała na narty w czasie ferii zimowych. Niestety ograniczenia spowodowane pandemią spowodowały przesunięcie wymiany na czas letni.W tym samym czasie grupy najlepszych uczniów, z osiągnieciami sportowymi i nie tylko oraz wzorowym zachowaniem przebywała w Serocku a nasza w Dzierżoniowie. Pobyt jest finansowany z budżetu gminy przy partycypacji kosztów rodziców dzieci. Programy dla obu grup są bardzo ciekawe, nie było czasu na nudę.


Serocka grupa zwiedziła min. Wrocław a w nim ZOO, Hydropolis, odbyła rejs statkiem po Odrze. Weszli z przewodnikiem na Wielką Sowę oraz zdobyli zamek Książ. Duże wrażenie szczególnie w czasie panujących upałów zrobiło Podziemne Miasto Osówka czy Arboretum Wojsławice. Nie zabrakło również spotkania z Burmistrzem Dzierżoniowa - Dariuszem Kucharskim oraz kąpieli w basenach.


Grupa z Dzierżoniowa zwiedział min. Warszawę a tam, Stare Miasto, muzeum Iluzji, CNK - planetarium, ZOO oraz PKiN. Wielką atrakcją okazał się park Julinek. W pułtusku był rejs gondolami oraz  najważniejsze zabytki miasta. Izba Pamięci w Serocku oraz spotkanie z Burmistrzem Arturem Borkowskim zrobiło bardzo pozytywne wrażenie. Ciekawą atrakcją były warsztaty recyklingowe oraz malarskie.
W związku z panującymi wysokimi temperaturami ulgę przynosiła kąpiel w Jeziorze Zegrzyńskim oraz zabawa w Aquaparku Warszawianka.

  • Dzierżoniów
  • Serock

wstecz

Powrót do topu strony