Główna treść strony Korfbal 19+

Drużyna seniorów w 2019 roku zdobyła Mistrzostwo Polski.

W debiutanckim sezonie w Polskiej Lidze Krofballu zespół Sokoła Serock nie miał sobie równych. Prowadzona przez Macieja Goławskiego drużyna pewnie wygrywała kolejne mecze, by kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnić sobie tytuł mistrzowski.

Korfball to sport koedukacyjny. W jednej drużynie na parkiecie występują jednocześnie 4 kobiety i 4 mężczyzn. Ich zadaniem jest rzucanie do kosza umieszczonego na wysokości 3,5 i zdobywanie punktów. Jest to sport bezkontaktowy, w którym nie wolno biegać z piłką. Aby uzyskać dogodną pozycję rzutową, niezbędne jest dynamiczne poruszanie się po boisku, tak by uwolnić się od obrońców. Gra toczy się na dwa kosze. Jest kilka odmian korfballu – jednym z nich jest na przykład funkcjonujący głównie w grupach dziecięcych monokorfball, czy też uprawiany na plaży beachkorfball.

Sokół Serock w szesnastu meczach sezonu PLKorf zdobyli 27 punktów (266 koszy zdobytych). Przewaga nad drugim w tabeli zespołem Defender Wrocław to ostatecznie aż 8 punktów. Przewaga była na tyle duża, że mistrzostwo udało się zapewnić już kolejkę przed końcem rozgrywek. Mimo tego w ostatni weekend Sokół wygrał ostatnie dwa mecze sezonu z Luks Olimpią Słupia 15:11 i 18:16. Szansę w tym meczu otrzymali zawodnicy, którzy do tej pory występowali nieco rzadziej w rozgrywkach Polskiej Ligi Korfballu.

Skład zwycięskiej drużyny: Daria Diadik, Aleksandra Wrońska, Kamila Kalinowska, Marlena Kołodziej, Maja Janiec, Angelika Deptuła, Angelika Zielonka, Karolina Pawlak, Tamara Semieniuk, Klaudia Majchrzak, Rafał Diadik, Krzysztof Rubinkowski, Kamil Musialiński, Jędrzej Masztaleruk, Grzegorz Hładun, Dawid Waśniewski, Kuba Piszczyk, Mateusz Sokolnicki, Mikołaj Sokolnicki, Piotr Mulik, Maciej Goławski, który jest jednocześnie trenerem Drużyny.

Najwięcej koszy w całej Lidze uzyskał Krzysztof Rubinkowski.

Wręczenie pucharów i medali Mistrzostw polski odbyło się w Serocku podczas Dni Serocka – Wojciechowego-Świętowania.

Zgodnie z Regulaminem rozgrywek PLKorf, drużyna Mistrza Polski czyli KS Sokół Serock we wrześniu będzie reprezentował Polskę w eliminacjach do Klubowego Pucharu Europy (Europa Cup). Zawody odbędą się w Saint Etienne we Francji.

 

Filar kadry

Zawodnicy Sokoła stali się także filarem reprezentacji. Na 7 z 14 zawodników Reprezentacji Polski na sierpniowe Mistrzostwa Świata to zawodnicy Sokoła Serock. Kapitan serockiego zespołu Rafa Diadik jest jedocześnie kapitanem polskiej kadry.

  • zdjęcie drużyny